Włosy przeszczep

Problem wypadających włosów dotyczy obecnie wielu osób. Nieodpowiednia dieta i spożywanie dużej ilości przetworzonej żywności, stres związany z pracą i życiem codziennym, a także występowanie różnych chorób to jedne z wielu przyczyn problemu. Z pomocą przyjść mogą kosmetyki, suplementy diety, a także fachowa porada lekarza.

Odpowiednia codzienna pielęgnacja i naturalne kosmetyki

Kosmetyki ekologiczne to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy mieć zdrowe i zadbane włosy. Pojawiły się one kilka lat temu na polskim rynku, a wraz z biegiem czasu ich popularność wzrasta. Skład kosmetyków naturalnych to przede wszystkim dobrej jakości substancje, które nie będą szkodliwe dla skóry głowy i włosów. Dobry skład kosmetyków zapewni brak reakcji alergicznych i profesjonalną opiekę skóry głowy. Warto zwrócić uwagę na skład stosowanych kosmetyków. Nie bez znaczenia jest także codzienna pielęgnacja włosów. Używanie chłodnego nawiewu suszarki, ograniczenie korzystania z prostownicy czy stosowanie delikatnych upięć włosów również pomoże zapobiec wypadaniu. Duża ilość kosmetyków do stylizacji takich jak lakier do włosów, żel do włosów również mogą być przyczyną ich osłabienia.

Preparaty medyczne na wypadanie włosów

Koncerny farmaceutyczne świadome są skali problemu dotyczącego wypadania włosów. Proponują one wiele preparatów, które są pomocne w zapobieganiu lub leczeniu łysienia. W ofercie odnajdziemy suplementy diety zawierające witaminy i mikroelementy, a także produkty typowo medyczne. Jednym z nich jest Piloxidil, czyli lek, który pozwala przywrócić gęstość włosów. Idealnie sprawdzi się u osób z problemem łysienia androgenowego. Choroba ta polega na nadwrażliwości mieszków włosowych na androgeny i dotyczy nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Cykl wzrostu włosa jest wówczas rozregulowany i ulega skróceniu. W miejsce włosów, które wypadły pojawiają się bardzo osłabione włosy. Lekarze polecają kosmetyk na porost włosów Piloxidil, ponieważ hamuje on wypadanie włosów oraz stymuluje skórę głowy do ich odrastania. Skuteczność leku została potwierdzona w badaniach klinicznych, a działanie ma 3 podstawowe etapy. Pierwszy z nich to zatrzymanie wypadania włosów, które następuje po około 8 tygodniach od rozpoczęcia leczenia. Drugi etap to odrastanie pierwszych włosów i następuje to po około 4 miesiącach stosowania. Ostatni etap to maksymalny odrost włosów i poprawienie ich gęstości. Leczenie będzie bardziej skuteczne u młodszych pacjentów we wczesnych fazach łysienia. Aby efekty były w pełni zadowalające, zaleca się stosować lek regularnie zgodnie z zaleceniami lekarza i nie zaprzestawać stosowania przed wyznaczonym czasem.

Przeszczep włosów, czyli rozwiązanie klinik medycyny estetycznej

Leczenie wypadania włosów może przeprowadzić lekarz medycyny estetycznej. Jego zdaniem będzie nie tylko usunięcie skutku łysienia, ale także poznanie przyczyn i wyeliminowanie ich leczeniem farmakologicznym. Przeszczep włosów metodą FUE sprawdzi się w wielu przypadkach i prowadzić będzie do uzupełnienia utraconego owłosienia. Wykonanie zabiegu transplantacji, a także wdrożenie leczenia przyczyn łysienia skutkować będzie pełnym sukcesem. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od kilku do nawet 8 godzin. W niektórych przypadkach konieczne będzie przeprowadzenie drugiej lub nawet kilku kolejnych sesji przeszczepu. Wszystkie okoliczności zabiegu lekarz ustali wraz z pacjentem podczas pierwszej wizyty. Pacjent nie musi specjalnie przygotowywać się do zabiegu ani uważać na siebie po jego dokonaniu. Wystarczy przestrzegać zaleceń lekarza np. myć głowę delikatnym płynem i wstrzymać się od nadmiernej aktywności fizycznej przez 2 tygodnie.

Leave a Comment