lato w miescie

Większość z nas nie ma możliwości wyjechać na dłuższe wakacje niż dwa tygodnie. Z przyczyn finansowych nieraz trzeba zadowolić się krótszymi wyjazdami lub przełożyć urlop na jesień. Jak zatem wykorzystać letni okres w mieście?

Piękna, letnia pogoda to czas, który żal marnować w domu. Każde miasto ma o tej porze roku coś do zaoferowania – oto jak można spędzać letnie popołudnia i wieczory w miejskiej scenerii i świetnie się bawić.

Czas na piknik i muzyczny „teleturniej”

Koszyk z prowiantem, duży koc, gry i zabawy dla dzieci – wcale aż tak dużo nie trzeba, aby świetnie bawić się latem z przyjaciółmi i rodziną. Pomysłów na zabawy jest bez liku. Można np. zorganizować rodzinny turniej „Jaka to melodia?”, włączając na głośniku Bluetooth fragmenty piosenek i zachęcając bliskich do zgadywania. Przenośnie urządzenie wodoodporne do słuchania muzyki i podcastów jak np. Fresh ‘n Rebel Bold S, to wydatek rzędu od ok. 150 zł.

Odkrywaj miniplaże nad rzeką

Wieczór na plaży w środku pracowitego tygodnia, gdy nie mieszkasz nad morzem? To możliwe, w wielu miastach powstają np. nad rzeką plaże miejskie. Warto sprawdzić ich listę w miejscowości zamieszkania i wybrać się na którąś choćby zaraz po pracy. Niektóre są lepiej przystosowane pod rodziny z dziećmi i oferują szereg zabaw dla najmłodszych, inne jeszcze przed zapadnięciem zmierzchu zmieniają się w gwarne centrum spotkań młodzieży. Kawiarnie, kluby i restauracje dostępne są przez cały rok – miejskie plaże niekoniecznie. Pora na jakąś odmianę!

Namiot gier w ogródku i wieczór z planszówkami

Zamiast wieczorów przed komputerem czy grania na konsoli, warto spróbować czego nowego. Dzień z grami planszowymi – które mogą zastąpić popularne gry komputerowe jak np. Cywilizacja – to dobra alternatywa na popołudnie i wieczór. Posiadacze choćby skromnego ogródka czy działki mogą przenieść się z salonu do… namiotu gier rozstawionym w ogrodzie, aby wywabić domowników z domu. Na rynku znajdziemy olbrzymi wybór planszówek – od gier strategicznych, opierających się na filmowych motywach, różnych okresach w historii Polski np. w czasach PRL-u, po zręcznościowe. Gry planszowe naprawdę wciągają!

Kino w plenerze

Propozycja dla kinomaniaków na ciepły, letni wieczór? Obejrzeć film „pod chmurką”. Organizatorzy takich miejskich wydarzeń dbają o repertuar, jak również formę filmowych spotkań w plenerze – projekcje odbywają się już na dachach budynków, w parkach, na miniplażach, jak i na miejskich rynkach. Warto zabrać ze sobą koc i poduszkę. W większości przypadków wstęp na takie wydarzenia jest wolny.

Wycieczka rowerowa i nieznane oblicze miasta

Relaksująca, kilkugodzinna wycieczka rowerowa to idealna propozycja na weekend. Warto wcześniej przemyśleć trasę – z dala od centrum miasta, a bliżej natury. Miasto z perspektywy rowerowego siodełka wygląda inaczej – warto w lecie spojrzeć na swoją miejscowość oczami turysty. A może jest jakaś atrakcja turystyczna, której nigdy nie poznaliśmy, „bo przecież jest pod nosem, zawsze można zobaczyć”? Koniecznie nadróbcie zaległości. Nawigacja w telefonie w trakcie wielogodzinnej wyprawy rowerowej zużywa dużo baterii? Nie szkodzi, dobry powerbank np. Fresh ‘n Rebel mAh rozwiąże problem i pozwoli cieszyć się wycieczką.

Propozycji spędzenia wakacji w mieście jest dużo więcej. Zajęcia z łucznictwa na powietrzu, wyścigi konne, letnie jarmarki, otwarte baseny czy gry miejskie – warto latem orientować się w lokalnych wydarzeniach. Udane lato nie zależy od zasobności portfela, lecz od naszej pomysłowości i kreatywności.

Leave a Comment